Iranbloglist.com

.

.

.

.

.

.

.

 

جالب - دیدنی
جالب - دیدنیحاملگی دختران نوجوان مجرد! + عکس

قضاوت درمورد حاملگی دختران نوجوان مجرد! + عکس

قضاوت درمورد حاملگی دختران نوجوان مجرد! + عکس
والدین دوست پسر او فکر می کردند که ...
 
جوامع انسانی با تفکیک «هنجار» از «ناهنجار» همواره تلاش کرده اند از بقاء خود صیانت کنند. قوانین کتبی و عرفی برای هزاران سال تجلی این تلاش بشر برای حفظ جامعه بوده است.
اکنون اما در جوامع «پساصنعتی» این مرزها رنگ می بازد و دیگر، قوانینی ورای اراده «انسان»، آزادی او را محدود نمی کند. نهادهایی چون «خانواده»، «دولت»، «کلیسا» و... اتوریته خود را به نفع آزادی بی قید انسان از دست می دهند. انسانها اکنون نه تنها از قوانین مکتوب، که از عرف جامعه نیز «غیریت زدایی» می کنند. اکنون بتدریج از مفاهیمی چون «رنگین پوستان»، «دگرباشان»، «دو جنسی ها» و... «غیریت زدایی» می شود.از جمله مسائلی که مدتهاست در جوامع غربی و اخیراً در جوامع شرقی، از اتوریته قانونی خارج و در حال «غیریت زدایی» عرفی است، حاملگی دختران نوجوان پیش از ازدواج است. این مقاله گزارشی است از «سنت شکنی» دختری نوجوان در این خصوص، به همراه داده هایی از موج فراگیر حاملگی دختران نوجوان و مادران مجرد در جوامع غربی. قضاوت در این باره به مخاطبین واگذار می شود، ما منتظر و منعکس کننده نظرات شما در این خصوص هستیم.
50 سال پیش یک مرد سفید پوست با برنزه کردن پوست خود چهره اش را به شکل سیاهپوستان در آورد و تلاش کرد تا از این طریق علیه تبعیض نژادی در جامعه امریکا اعتراض کند. اکنون «گاردین» گزارشی از یک دختر نوجوان ارائه نموده که اقدامی مشابه انجام داده، او با گذاشتن یک شکم بند حجیم (به نحوی که شکم اش برجسته به نظر برسد) تلاش می کند تا تبعیض علیه دختران نوجوان حامله را افشا و علیه آن مبارزه کند.«جان هاوارد گریفین»، روزنامه نگار سفید پوستی بود که 50 سال پیش سراسر امریکا را زیر پا گذاشت تا علیه تبعیض نژادی مبارزه کند و بفهمد که چه چیز تا این حد سفیدها را از سیاهان جدا میکند. گزارش او از این سفر بعدها به صورت کتابی تحت عنوان «سیاه ها با ما فرقی ندارند» منتشر شد.نیم قرن بعد، یک دختر نوجوان «گابی رودریگرز»، به پیروی از گریفین، مدت 6 ماه وانمود کرد که حامله است. تا اینکه در یک گردهم آیی عمومی در دبیرستان محل تحصیل اش راز 6 ماهه خود را آشکار نمود.در طول این 6 ماه فقط یکی از برادران رودریگرز از این ماجرا باخبر بود و والدین دوست پسر او فکر می کردند که تا چندی دیگر پدربزرگ و مادربزرگ خواهند شد!
این دختر در وب سایت «Good Morning America» می نویسد که در طول این مدت «مردم شایعات. طعنه و کنایه زیادی علیه من به یکدیگر می گفتند از جمله اینکه او چقدر بی مسئولیت است! چگونه می خواهد به دانشگاه برود؟ و...»
 
 
در شهر کوچکی که او زندگی می کند، «توپانیش»، حدود 9 هزار نفر سکونت دارند که 75 درصد از آنها اسپانیایی تبار یا لاتین هستند. متوسط درآمد آنها کمتر از 30 هزار دلار (در سال) است و متوسط سن این شهروندان 25 سال است، طبق گزارش «کمپین ملی جلوگیری از بارداری ناخواسته نوجوانان» 52 درصد از دختران نوجوان لاتین این شهر حداقل یک بار قبل از 20 سالگی حاملگی را تجربه نموده اند.
در سایر نقاط امریکا نیز اوضاع به همین طریق است. بر اساس آمار سازمان‌هاي دولتی مختلف در امریکا مانند «مركز فدرال كنترل و پيشگيري از بيماري‌ها»، «كمپين ملي جلوگيري از بارداري ناخواسته نوجوانان»، «گزارشات رواني ملي» و ... بيش از يك سوم دختران آمريكايي قبل از سن 20 سالگي باردار مي‌شوند و در سال 2006، دختران بين 15 تا 19 سال 435 هزار و 427 كودك را به دنيا آورده‌اند. دهها برابر این تعداد نیز شمار فرزندان نامشروع سقط شده است.طبق گزارشات در بيش از 80 درصد موارد، حاملگي ناخواسته بوده است و حدود 9 ميليارد دلار از بودجه آمريكا هزينه بارداري دختران نوجوان تنها در سال 2004 بوده است
 
 
از جمله افراد مشهور امریکایی که بستگان درجه یک آنها چنین تجربه ای داشته اند. دختر «سارا پيلين» نامزد معاونت«جان مك كين » در انتخابات رياست جمهوري 2008 آمريكا و خواهر کوچک «بریتنی اسپیرز»، خواننده مشهور امریکایی است که هر دو در سن 17 سالگی باردار شدند. خبر حاملگی «بریستول» دختر 17 ساله پالین وقتی داغ تر شد که وی در کوران رقابتهای انتخاباتی جمهوریخواهان و دموکراتها اعلام کرد با سقط جنین نوه نامشروع خود مخالف است.آمار بالای بارداری دختران نوجوان در بریتانیا نیز مقامات این کشور را نگران ساخته است. دولت چند سال پیش قصد داشت تا با هزینه کردن بیش از ۱۵۰ میلیون دلار، میزان بارداری نوجوانان بریتانیایی را کاهش دهد، اما کارشناسان و نمایندگان پارلمان این کشور به رسانه ها گفته اند که این برنامه و همچنین تلاش‌های دولت برای آموزش روابط جنسی ایمن با شکست مواجه شده است.
برخلاف انتظار مقامات دولتی، کارشناسان حتی معتقدند همراهی این آموزشهای روابط جنسی ایمن با تصاویر پورنوی موجود در رسانه‌ها باعث شده تا قبح روابط جنسی نوجوانان از بین رفته و دسترسی راحت آنها به قرصهای ضدبارداری و تکنولوژی آسان سقط جنین نیز مزید بر علت شده و به جای کاهش، باعث افزایش این دست روابط جنسی گردیده است.در سالهای دهه ۷۰ میلادی میزان بارداری در بریتانیا مشابه کشورهای دیگر اروپای غربی بوده اما در حالیکه این کشورها موفق به کاهش میزان حاملگی دختران نوجوان شده‌اند، بریتانیا هم اکنون بیشترین میزان بارداری نوجوانان در اروپای غربی را داراست که ۶ برابر هلند، ۴ برابر ایتالیا و ۳ برابر فرانسه است.این معضل تنها گریبانگیر جوامع غربی نیست، چند ماه پیش مقامات دولتی در مالزی نیز اعلام کردند برای مقابله با ناهنجاریهای اجتماعی ناشی از تبعات بارداری دختران نوجوان، برای آنها مدارس ویژه ای راه اندازی می کنند تا آنها از ترس ممنوعیت از ادامه تحصیل، بچه های نامشروع خود را سقط نکنند یا سر راه نگذارند.آموزگاران این مدرسه همگی زنان هستند و به دانش آموزان انواع دروس و نیز نحوه بچه داری را آموزش می‌دهند. دانش آموزان می‌توانند چند ماه پس از وضع حمل دوباره به سر کلاس های خود بازگردند.«محمد عیسی عبدالله» از مسئولان شورای مذهبی استان مالاکا که مدرسه دختران باردار نیز در همین استان تاسیس شده است در این باره می گوید: «بچه دار شدن پیش از ازدواج یک گناه است ولی نمی‌خواهیم زیاد روی این مسئله تاکید داشته باشیم، قصد ما این است که به این دختران کمک کنیم تا یک مسلمان واقعی باشند، تاسیس این مدرسه، تشویق افراد به داشتن روابط نامشروع و خارج از محدوده ازدواج نیست بلکه هدف ما این است که مشکلات را حل و فصل کنیم.»
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
منبع: fararu


|

 
 

عکس های جنجالی و یادگاری بازیگران زن و مرد در یک فیلم جنجالی!
تصاویر/تعطیلات حاج آقا در آنتالیا
تصاویر/آبروریزی بازیگران زن ایرانی در مقابل سینماگران تونسی
جالب/خیلی جالبه ها/نیوشا ضیغمی در گشت ارشاد+ عکس
پارتی شبانه بازیگران به بهانه سیزده به در + اسامی و عکس
چند عکس زیبا از دختران و زنان راحت
ترویج مدل‌های غربی توسط بازیگران/عکس های دیدنی در این زمینه
فکر مي‌کنيد اين خانوم واسه چي اينقدر خوشحاله؟؟
عکس/به نوک بینی این دختر خوشگل فقط 30 ثانیه خیره شوید!!! بعد ...
عکس های حمام کردن با بدن برهنه در بلوار دانشجوی شیراز
حوادث باور نکردنی و ناراحت کننده در عروسی های کشور+عکس
عکس آرایش کردن رئیس جمهور!
نیوشا ضیغمی: این عکس ها مونتاژ شده بود + عکس جنجالی
جدیدترین فیلم گلشیفته فراهانی + تصاویر آنچنانی
فیلم/تجاوز به دختر نوجوان دانش آموز و سرانجام رقت انگیز او
عکس/آخر عاقبت دخترایی ایرانی که تا دیروقت تو خیابونند!
پاسخ ترانه علیدوستی،پگاه آهنگرانی،نگارجواهریان،هانیه توسلی و باران کوثری به اظهارات سلحشور/سینما را
عکس/محمدرضاهای گلزار(اصلی و جعلی)
زنی که حسابی دل پوتین را برده و عاشق خود کرده است+ عکس
تصاویر عروسك زنده ايراني/عکس های دختر خوشگل ایرانی
ماجرای دختر مخترع ایرانی که با رییس جمهور کره دست نداد!! (+عکس)
تارا؛ دختر شایسته ای که هیچ عکس برهنه ای ندارد! + عکس
حاملگی دختران نوجوان مجرد! + عکس
بكن و نكن های تولد تا مرگ.....
این شبکه مخرب میلیون ها عرب را تحریک کرد!
فرار مجری زن بخاطر آزار جنسی مدیر شبکه!! + عکس
عکس/مجسمه بودا پس از سونامی روی زمین نشست
رودخانه تعادل، عجیب ترین رودخانه جهان +عکس
عکس: دفتر مشق‌های دیروز و امروز‬
باز هم آقازاده‌ها خبرساز شدند

 

❤ ❤ ❤ (◕‿◕)(◡‿◡) ❤ ❤ ❤
برای مشاهده فهرست پستهای دیدنی و جذاب «اینـ ـ ـ ـجــــ ـ ـا» کلیک کنید
❤ ❤ ❤ (◡‿◡)(◕‿◕) ❤ ❤ ❤
http://danesh-jojo.blogfa.com
http://0-0-0-0.blogfa.com
http://vo-vo.blogfa.com
http://khiyar.blogfa.com
http://jaleb-didani.blogfa.com
http://sarzamin-e-pak.blogfa.com
http://javanan-e-irani.blogfa.com
http://bazi-e-seiasat.blogfa.com
http://shade-shade-shad.blogfa.com
http://tagheerat.blogfa.com
http://vovov.blogfa.com
http://sarzamin-e-pak.mihanblog.com
http://javanan-e-irani.mihanblog.com
http://bazi-e-seiasat.mihanblog.com
http://tafrihi-va-sargarmi.mihanblog.com
http://danesh-jojo.mihanblog.com
http://vovov.mihanblog.com

 

 

اين صفحه را به اشتراک بگذاريد

.: Weblog Themes By Blog Skin :.